Üniversitemiz Esenboğa Külliyesi ve Diğer Yerleşkelerinde Uyulması Gereken Kurallar

Üniversitemiz Esenboğa Külliyesi ve diğer yerleşkelerinde hizmetlerin sağlıklı ve güvenilir bir şekilde yürütülebilmesi için uyulması gereken kurallar;

Genel emniyet tedbirleri kapsamında personel ve öğrenci servisleri yerleşke giriş noktalarının dışında duracak ve yolcuları indirdikten sonra yerleşke dışında bekleyecektir. Servislere binişler de yerleşke dışarısında yapılacaktır.

Yerleşkelere girecek olan personel ve öğrenciler turnikeyi kullanmak suretiyle yerleşkeye giriş yapacaktır.

Yerleşkelerimize gelen protokol araçları ile Özel Kalemden randevu alarak gelen üst düzey ziyaretçilerin araçları aranmayacaktır. Bu kapsam dışında bulunan ve üniversitemiz yerleşkelerine giriş yapan Akademik ve İdari personel araçları dahil tüm araçların altları ayna ile aranacaktır.

Üniversitemiz öğrencileri yerleşkelerimize ziyaretçi kabul edecekler ise bizzat yerleşke girişlerine giderek ziyaretçiyi kabul ettiğini teyit edecek, kendi kimliğini ve ziyaretçinin kimliğini nizamiyeye bırakacak bu kimlikler ziyaretçi kayıt defterine kaydedilmek suretiyle içeriye alınacaklardır.

Üniversitemiz yönetimince ya da öğrenci kulüpleri tarafından düzenlenen toplantı, konferans gibi programlara katılacak misafirlerin isimleri ilgisine göre Yerleşke koordinatörlükleri veya Fakülte sekreterlikleri tarafından nizamiyelere bildirilecek, bu isimler güvenlik görevlileri tarafından kontrol edilerek ve kimlikleri misafir giriş defterine kayıt edilerek içeri alınacaklardır. İsimleri listede olmayıp etkinliğe veya programa katılmak isteyen misafirler içinde görevliler ilgisine göre Yerleşke koordinatörlükleri veya Fakülte sekreterlikleri ile iletişim kurup misafirin girmesi için onay aldıktan sonra kimlik bilgileri misafir giriş defterine kayıt edilerek giriş yapmaları sağlanacaktır.

Üniversitemiz Esenboğa Külliyesi ve Bilkent Yerleşkelerine araçlarıyla girecek öğrenciler Üniversitemiz tarafından kendilerine sunulan taşıt tanıma pulu temin etmek suretiyle giriş yapabilecekler, araç içerisindekilerinde kimlikleri kontrol edilecek, araç içerisinde misafir bulunması durumunda ise kimlik bilgileri misafir giriş defterine kayıt edilerek giriş yapması sağlanacaktır. Diğer yerleşkelere öğrenci araçları alınmayacaktır.

Etlik 15 Temmuz yerleşkemize lisansüstü öğrencilerin araçları sadece hafta içi saat:17.00 den sonra yerleşkeye alınacak, hafta sonu herhangi bir program yok ise (ÖSYM ve Diğer Sınavlar) yerleşkelerimize alınacaktır.

Yerleşkelerimize giren toplu taşıma araçlarından sadece EGO’ya ait otobüsler yolcuları nizamiye dışarısında indirdikten sonra yerleşkeye girerek bekleme yapabilecek, bunun dışındaki  ticari taksiler dahil tüm toplu taşıma araçları yolcularını nizamiye dışında indirecek ve nizamiye dışında bekleme yapacaklardır.

Yerleşkelerimizde araç otoparklarının dışında park yasağı bulunan yerlere park edilen araçlar önce yasak yere park edilmemesi konusunda uyarılacak, uyarılara uymayanlar hakkında tutanak tanzim edilerek gereği yapılmak üzere Rektörlüğe bildirilecektir.

Yerleşkelerimizde yapılan toplantı, seminer ve konferanslarla ilgili programlar ile toplu halde yerleşkelerimizi ziyaret amacıyla gelecek öğrenci gruplarıyla ilgili bilgiler birimler tarafından önceden Özel Güvenliğe bildirilecek, bu gibi konularda Özel Güvenlik Görevlileri kimlerle irtibata geçmesi gerektiğini önceden bilecek, aksaklıklara ve gecikmelere sebebiyet vermeyecektir.

Akademik ve İdari Personelimizin Yerleşkelerimize gelen ziyaretçileri, kendilerinden teyit almak suretiyle içeriye alınacak, dahili ve mobil telefonla kendisine ulaşılamayan personele gelen ziyaretçi yerleşkeye alınmayacaktır.

Not: Külliyemizdeki Akademik ve İdari Personelin Turnike Sisteminden sorunsuz geçebilmesi için Kimlik Kartlarını Birinci Nizamiyedeki Turnike Sistemine tanıtması gerekmektedir. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz