Tarihdaş Milletler ve Topluluklar Derneği İle İşbirliği Protokolü İmzalandı

Türk Milletinin tarihinin başladığı andan itibaren yeryüzünde ilişki içerisinde olduğu millet ve topluluklarıyla paylaştığı acı ve tatlı hatıraları, tarihdaşlık değerleri arasında yer alan maddi ve manevi değerleri, miras bırakılan medeniyetleri, kültürel zenginlikleri, beraber yaşamayı sağlayan barış ve hoşgörüyü, ortak dil, din, dostluk, sanat eserleri, gelenek – görenek, hayır müessesi gibi yaşatılan sosyal ve ekonomik modelleri, şehitlikler, türbeler ve buna ilişkin inanç ve uygulamaları ve benzeri alanlarda, savaşlarda hayatlarını feda eden şüheda ve gazilerin torunlarıyla birlikte incelemek, araştırmak, kamuoyuyla yurtiçinde ve yurtdışında paylaşmak, tanıtmak ve bu faaliyetlerin sürekliliğini sağlamak için gerekli girişimleri gerçekleştirmek amacıyla sosyal, kültürel, siyasal, tarihsel araştırma, akademik programlar ve faaliyetler tertip etmek üzere Üniversitemiz İle Tarihdaş Milletler Ve Topluluklar İnceleme Araştırma Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği arasında bir işbirliği protokolü imzalanmıştır.

Protokolü Üniversitemiz adına Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Metin DOĞAN, Tarihdaş Milletler ve Topluluklar Derneği adına Genel Başkan Ahmet BABA imzaladı. İmza töreninde Derneğin kurucu üyeleri Abdullah Sertkaya, Fatih Serenli, Mehmet BAŞ ve Kadir Ali Seçer hazır bulundular.

Tarihdaş Milletler ve Topluluklar Derneği İle İşbirliği Protokolü  İmzalandı 1 Tarihdaş Milletler ve Topluluklar Derneği İle İşbirliği Protokolü  İmzalandı 2 Tarihdaş Milletler ve Topluluklar Derneği İle İşbirliği Protokolü  İmzalandı 3 Tarihdaş Milletler ve Topluluklar Derneği İle İşbirliği Protokolü  İmzalandı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz