Üniversitemiz Prof. Dr. Matthias Finger’i Ağırladı

Üniversitemiz Jean Monnet Kürsüsü Avrupa Birliği Seminer Serisi çerçevesinde 2015 yılının ilk toplantısını Cinnah Yerleşkesi Konferans Salonunda gerçekleştirdi. “AVRUPA’DA AĞ ENDÜSTRİSİNİN ÖZELLEŞTİRİLMESİ VE YENİDEN YAPILANDIRILMASI” başlıklı seminere akademik personel ve öğrenciler büyük ilgi gösterdi.

Üniversitemiz Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yılmaz Bingöl’ün açılış ve Jean Monnet Kürsüsü Başkanı Prof. Dr. Angelo Santagostino’nun kapanış konuşmasını gerçekleştirdiği seminerde, Prof. Dr. Matthias Finger Avrupa’da ağ endüstrileri üzerine kapsamlı ve ilgi çekici bir seminer verdi. 2002 yılından beri İsviçre’de ki Management of Network Industries at Ecole Polytechnique Fédérale in Lausanne’in Başkanlığını; 2010 yılından beri de İsviçre Demiryolları Düzenleme Kurulu’nun Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüten ve dünyada ekonomik ve akademik yönden hızla gelişen ağ endüstrisi konusunda en önde gelen bilim insanlarından biri olan Prof. Dr. Matthias Finger Avrupa yaklaşımı çerçevesinde Avrupa’da ağ endüstrilerinin gelecekteki beş yılını değerlendirdi.

Ağ Endüstrilerinde Avrupa Yaklaşımının Detayları ve Geleceği

Finger; enerji, ulaşım, iletişim ve su gibi önemli sektörleri kapsayan ağ endüstrilerinde Avrupa Birliği’nin sunduğu vizyonu ayrıntılarıyla masaya yatırdı. Avrupa yaklaşımının hedeflerinin Avrupa Birliğinde politik bütünleşmeyi sağlamak, rekabeti arttırmak ve kamusal tekellerin etkisini kırarak pozitif etkiler yaratmayı amaçladığının altını çizen Finger, bu hedeflere yaklaşmanın önemini vurgularken aynı zamanda Avrupa yaklaşımının karşılaşabileceği olası sorunları da değerlendirdi.

Öğretim üyeleri ve öğrencilerin sorularıyla zenginleşen seminer, plaket takdimi ve seminer sonrası verilen kokteylle son buldu.

Üniversitemiz Prof. Dr. Matthias Finger’i Ağırladı 1 Üniversitemiz Prof. Dr. Matthias Finger’i Ağırladı 2 Üniversitemiz Prof. Dr. Matthias Finger’i Ağırladı 3 Üniversitemiz Prof. Dr. Matthias Finger’i Ağırladı 4 Üniversitemiz Prof. Dr. Matthias Finger’i Ağırladı 5 Üniversitemiz Prof. Dr. Matthias Finger’i Ağırladı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz